Maden Suyunun 10 Bilinmeyen Faydası

Her ne kadar soda ile karıştırılsa da, sodaya oranla çok daha fazla minerale sahip olan maden suyu, bu mineraller ile insan sağlığına oldukça faydalı bir içecek olarak karşımıza çıkıyor. Maden suyunun sindirimi kolaylaştırdığını hepimiz biliyoruz ve çoğunlukla bu nedenle tüketiyoruz. Ama maden suyunun bilinmeyen çok daha fazla faydası olduğunu söyleyelim ve listemize geçelim.

1.Kemik Sağlığı

Maden suyu kemik gelişimi ve sağlığını destekleyen kalsiyum yönünden zengin bir içecektir. Günlük bir bardak maden suyu vücudun kalsiyum ihtiyacını karşılar.

2.Vücut Yağını Dengeler

Bikarbonat iyonları ve sülfat içeren maden suyu, bu özelliği ile vücuttaki yağı metabolize ederek, kilo vermeye yardımcı olur ve yağ yakmak için oldukça faydalıdır.

3.Kan Basıncını Dengeler

Kalsiyumla beraber içeriğinde bulunan magnezyum ile birlikte, özellikle kan basıncında dalgalanma sorunu yaşayanlar için çok önemli bir içecektir.

4.Kötü Kolesterol Üretimini Engeller

Maden suyunun vücuttaki yağ oranını dengeleyen yapısı ile birlikte kötü kolesterol üretimi de durur. Bu özelliği ile kılcal damarlarda biriken kötü kolesterolün büyümesini engelleyerek kalp krizi riskini azaltır.

5.Mide Asitini Dengeler

Bikarbonat içermesi nedeniyle, midede bulunan asitten kaynaklı ekşime ve yanmaların azalmasına yardımcı olur.

6.Zihinsel Yorgunluğu Engeller

Maden suyunda bulunan potasyum, beyinde ki elektrolitlerin aktif bileşenidir. Bu nedenle maden suyu insanların hafıza ve konsantrasyon düzeyinin artmasında da etkilidir.

7.Cildin Parlaklığını Artırır

Maden suyu, cilt dostu silisyum parçaları için taze bir kaynaktır ve güzel bir cildin en önemli sırlarından olan silisyum içeriği ile cildinizin daha parlak ve canlı görünmesini sağlar.

8.Romatizmaya Karşı Etkilidir

Maden suyu, iltihaplı romatizmalara karşı da iyileştirici etkisi ile bilinir. İltihaplanmayı azaltarak ağrıların da doğru orantıda azalmasını sağlar.

9.Saçları Güçlendirir

Maden suyu kafa derisinde PH düzeyini destekleyerek çeşitli dış etmenlere bağlı olarak yıpranan saçlarınızın yenilenerek daha canlı görünmesini ve güçlenmesini sağlar.

10.Kas Gelişimini Destekler

İçeriğinde bulunan magnezyum ve potasyum mineralleri ile kas gelişimini destekler, fiziksel hareketlerin kolaylaşmasını ve kramp gibi kas kasılmalarını engeller.

ads
  • Farklılıkları görebilen, yepyeni deneyimleri arayan, dünya mutfak kültürlerini ve arkasındaki insanları merak edenleri bir araya getiriyoruz. Özel tarifler, gurme yemekler, dünya mutfak kültürleri, röportajlar, yeme-içme trendleri ve sağlıklı yemekler...

  • Yorumlar

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • adınız *

  • email *

  • website *

Bunları da kaçırmak istemezsiniz

Yemek Yapmayı Kolaylaştırmak

Bu koca şehirde kimsenin yemek yapmaya zamanı yok! Ama sağlık için evde yemek yapmamız ...

Balla Gelen Apiterapi Mucizesi

Bal, doğal bir besin ve enerji kaynağıdır. Bal ile hayatımıza giren apiterapi mucizesi pek ...

Mayıs Ayında Hangi Tohumlar Ekilmeli

Mayıs ayı ile birlikte baharın doğuşunu yaşadığımız bugünlerde, ağaçların dallarında çiçekleri, yeni yeni olgunlaşan ...

Dişe Zarar Veren 10 Yiyecek

Sağlıklı dişlere sahip olmak zor gibi görünse de, uzmanlar düzenli kontrole gitmenin ve dişleri ...

Doğal Besinlerle Cilt Yenileme Yöntemleri

Besinler yalnızca vücudumuzu değil, aynı zamanda cildimizi de yeniliyor. Haydi! Yediğimiz meyveler, sebzeler ve ...

Probiyotik Besinler

Probiyotikler özellikle mide ve sindirim sisteminin daha iyi çalışmasına katkı sağlayan bakterilerdir. Günlük beslenme ...