Dünyanın En Sıra Dışı Restoranları

Sarp kayalıklar üzerinde ya da her an faaliyete geçme riski bulunan bir volkanın yanı başında yemek yediğinizi hayal edebiliyor musunuz? Bu restoranlar hayal değil ve gerçek. Daha fazlası da var. Dünyanın en sıra dışı restoranlarını birlikte keşfetmeye hazır mısınız?

Kayalıklar Üzerinde; Cliffside

Adriyatik Denizi’ne karşı sarp kayalıklar üzerinde, dünyada görebileceğiniz en etkili manzaraya karşı güzel bir yemeği kim istemez ki. Güney İtalya’da Puglia bölgesinde yer alan Cliffside, su içinden yansıtılan harika ışıklandırması ile özellikle romantik bir yemek için belki de dünyanın en iyi restoranı diyebiliriz. Gitmeyi düşünenler için söyleyelim, bu restoranda gitmek için aylar öncesinden randevu almanız gerekiyor.

Eğlenceye Doymayanlara; Roolercoaster Restoran

Başlığa bakınca aklınızda roolercoaster üzerinde yemek düşüncesi uyanmış olabilir. Hemen söyleyelim böyle bir durum söz konusu değil. Ancak İngiltere’de yer alan bu restoranda, siz masanızda otururken, yemeğiniz restoran içinde bulunan roolercoaster aracılığı ile önünüze geliyor. Restoranda burger çeşitlerinden nachos tarzı atıştırmalara ve risottaya kadar alternatif yemekler yer alıyor.

Okyanusun İçinde; The Rock Restaurant

Adını üzerinde bulunduğu kayalıktan alan restoran, Zanzibar’da hizmet veriyor. 360 derece okyanus manzarası eşliğinde ıstakozdan karidese çok çeşitli deniz ürünlerini tadabileceğiniz restorana ulaşmak için ise ya biraz ıslanmayı ya da bir bota binmeyi tercih etmeniz gerekiyor. Ama söylemek gerekir ki, restorana ulaşmak için verdiğiniz çabaya kesinlikle değecek.

Macera Tutkunlarına; El Diablo

El Diablo Kanarya Adaları’na bağlı olan Lanzorate Adası’nda yer alıyor. hayatınızın en enteresan yemeğini yiyebileceğiniz bu restoranda, biraz tedirgin olabilme ihtimaliniz olduğunu söyleyelim. Her ne kadar uyuyor olsa da, El Diablo’da, volkanın hemen ağzı üzerinde kurulmuş dev bir ızgarada pişirilen yemekleri tatmak kesinlikle heyecan verici. En son 1842 yılında faaliyete geçen volkanın hemen başında yiyeceğiniz yemek özellikle adrenalin tutkunları için paha biçilemez.

Sadece İki Kişi; Solo Per Duo

Solo Per Dua; İtalyancada sadece iki kişilik anlamına geliyor ve isminden de anlayacağınız üzere, dünyanın en küçük restoranı olan Solo Per Duo’da hayatınızın en romantik yemek deneyimini yaşayabilirsiniz. İtalya’da Vacone’de yer alan restoran 19. Yüzyıldan bu yana var olan tarihi bir bina içinde hizmet veriyor. İtalyan mutfağını ve özel günleri romantik kılmayı sevenler için harika bir tercih.

ads
  • Farklılıkları görebilen, yepyeni deneyimleri arayan, dünya mutfak kültürlerini ve arkasındaki insanları merak edenleri bir araya getiriyoruz. Özel tarifler, gurme yemekler, dünya mutfak kültürleri, röportajlar, yeme-içme trendleri ve sağlıklı yemekler...

  • Yorumlar

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • adınız *

  • email *

  • website *

Bunları da kaçırmak istemezsiniz

Chicago’da En İyi Barlar

Michigan Gölü kenarında rüzgarın kenti olarak bilinen Chiago, hareketli sosyal yaşamı, 5 yıldızlı lüks ...

Beyoğlu’nun Asırlık Çınarı Çiçek Pasajı

Çiçek Pasajı, Beyoğlu denilince akıllara gelen ilk yer. Uzun akşamlarda sohbetin, yemeğin, efkarın ve ...

Paris’te Gidebileceğiniz Gece Restoranları

Paris’e gittiğiniz zaman, değişiklik yapıp gecenin geç saatlerinde yemek yemeye karar verirseniz, sizin için ...

Amerika’nın En İyi Restoranları

Amerika uçsuz bucaksız ve keşfetmek için çok fazla vakit isteyen bir ülke. Birbirinden farklı ...

İspanya’daki En İyi Taco Yapan Mekanlar

Meksikalıların geleneksel yemeği olan taco, tortilla, peynir ve çeşitli sebzeler karıştırılarak yapılan bir lezzet. ...

Lezzetli Yemekleriyle Edinburg Restoranları

İskoçya’nın en turistik şehirlerinden olan Edinburg, çeşitli restoranlara da ev sahipliği yapıyor. En güzel ...