Yenilikçi Mutfak Aletleri

Zamanın hızına kapıldıkça yenilikçi fikirlerle hayatımız gün geçtikçe daha pratik ve kolay bir hal alabiliyor. Özellikle teknolojinin hızla gelişmesi ile birlikte mutfaklarımızda da bu yenilikçi anlayış hakim olmaya başladı. İşte birbirinden ilginç, faydalı ve pratik yenilikçi mutfak gereçleri;

Telefon Bağımlısı Yalnızlara

Yalnızlar ve akılı telefonunu hiç elinden bırakamayanlar için tasarlanan bu kaseler yemek sırasında da daima interaktif kalmanıza olanak sağlıyor.

Muz Dilimleyici

Her ne kadar biraz tembelliğe itiyor gibi görünse de , mutfakta kısıtlı zamanda muzlarınızı dilimlemek için pratik bir alet olarak mutfaklarda kesinlikle bulunmalı.

Yumurta Kalıpları

Çocuklara yumurtayı sevdirmek için harika bir gereç. Yemek konusunda problem yaşayan çocuğu olan ebeveynlerin mutlaka tanışması gereken bir gereç olduğunu söyleyebiliriz.

Ananas Dilimleyici

Dilimlemesi zor bir meyve olan ananası, bu tirbuşon benzeri alet ile kısa sürede dilimleyerek tüketmeye hazır hale getirebilirsiniz.

Ot Makası

Şifalı otlar, maydanoz, reyhan, nane gibi yeşillikler için kullanabileceğiniz bu makasla ek hareketle yeşillikleri ince ince kıyabilirsiniz.

Yumurta Kırıcı

Yumurta kırarken kabuğunu da yumurta ile birlikte kaba düşürenlerdenseniz, işte size yumurta kırmanın kolay ve pratik yolu.

Dijital Ölçüm Kaşığı

Bu alet ile her şeyi kararında kullanacak ve ölçüm kaplarına ihtiyaç duymayacaksınız. Gram ile verilen tariflerde çok işe yarayacağı kesin!

Süsleme Kalemi

İçindeki ressamı ve sanat aşkını mutfakta ortaya çıkarmaya kararlıysan bu alet tam sana göre. Küçük cupcake ve kurabiyeleri bu kalem ile süslemek kesinlikle çok keyifli.

Julyen Doğrama Aleti

İşte mutfakta zaman kaybettiren bir soruna daha pratik bir çözüm. Dilediğiniz sebzeyi kısa sürede julyen doğrayarak en güzel yemekleri yapmaya hazır mısınız?

Pizza Kesme Makası

Pizzayı yapmak değil de, onu üçgen üçgen kesmek zor geliyorsa bu mkas tam aradığınız mutfak aleti! Dilimle ve servis et!

ads
  • Farklılıkları görebilen, yepyeni deneyimleri arayan, dünya mutfak kültürlerini ve arkasındaki insanları merak edenleri bir araya getiriyoruz. Özel tarifler, gurme yemekler, dünya mutfak kültürleri, röportajlar, yeme-içme trendleri ve sağlıklı yemekler...

  • Yorumlar

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • adınız *

  • email *

  • website *

Bunları da kaçırmak istemezsiniz

Pastacılar Kralı Buddy Valastro

Birbirinden çılgın ve lezzetli pastalar sever misiniz? Buddy Valastro, babasından devralmış olduğu Carlo’s Bake ...

İlginç Yemek Yeme Rekorları

Belki aklınıza dünya ekmek yeme rekoru gibi basit fikirler gelmiş olabilir. Ancak okuduğunuzda “bende ...

Sanatçı Loes Heerink’ten Şaşırtıcı Meyve ve Sebze Fotoğrafları

Loes Heerink, bir fotoğraf sanatçısıdır. Dünyanın farklı yerlerinde farklı sebze, meyve ve çiçeklerin fotoğraflarını ...

Popcorn Tarihi

Popcorn, yani patlamış mısır, asla hayır diyemeyeceğimiz şeyler listesinde hatırı sayılır bir yere sahip. ...

Susamla Lezzetlenen Tahinin Sırrı

İlk üretimi Anadolu’da 1278 senesinde yapılmaya başlanan tahin, köylerde bulunan değirmenlerde susamın ezilmesiyle elde ...

Arı Ekmeği (Perga) Nedir? Faydaları Nelerdir?

Arı ürünleri içinde alın ve bal ürünlerinin hem sağlık açısından hem de besin olarak ...