Sevgililer Gününe Özel Yemekler

Sevgiyi tarif etmek çok zor olsa da, bu Sevgililer Günü’nde içine sevgi katarak yapacağız yemeklerle bir kutlama yapmaya ne dersiniz? İşte Sevgililer Günü’nde sevgilinizi şımartacak yemek fikirleri…

Yemekten Önce Masa

Aşkın rengi her zaman kırmızı ve Sevgililer Günü’nde masanızı kırmızı tonlarla süslemeye ne dersiniz? Kırmızı gül yaprakları, küçük kırmızı uğur böceği objeleri ve mumlar ile sevgilinizi özel hissettirecek bir masa hazırlayarak başlayabilirsiniz.

Kalp Şeklinde Pizza

Pizzaya hayır diyebilecek bir sevgili olduğunu zannetmiyoruz. Ancak ilk şart içine biraz sevgi katmak ve pizza hamurunu kalp şeklinde açmak olacak. Sonrası tamamen sevgilinizin damak tadını ne kadar iyi tanıdığınızla alakalı, malzeme seçimi sizde!

Kalpli Ravioli

Evde makarna hamuru hazırlamanın sandığınızdan çok daha kolay olduğunu biliyor musunuz? Hamuru hazırlayın ve kalp şeklinde keserek hazırladığınız iç harcı koyun ve üstünü kapatın. Ravioliye kırmızı gıdalar ile renk vermeyi de deneyebilirsiniz.

Kalpli Patatesler

Mutfakta harikalar yaratamam, basit bir şey olsun diyorsanız, patates soymayı biliyor olmanız sevgilinize güzel bir sürpriz yapmak için yeterli olabilir. Patatesleri kalp şeklinde bir kurabiye kalıbı ile kesin ve üzerine zeytinyağlı baharatları sürüp fırına verin. Yeter ki içinde sevgi olsun!

Pratik Çözümler

Yemeklerin yanına hazırlayacağınız saltanızı da basit dokunuşlarla Sevgililer Günü’ne özel kılabilirsiniz. Birkaç küçük domates ve havuç gibi malzemeler yeterli olacaktır.

Sevgiyle Kalın!

 

ads
  • Farklılıkları görebilen, yepyeni deneyimleri arayan, dünya mutfak kültürlerini ve arkasındaki insanları merak edenleri bir araya getiriyoruz. Özel tarifler, gurme yemekler, dünya mutfak kültürleri, röportajlar, yeme-içme trendleri ve sağlıklı yemekler...

  • Yorumlar

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • adınız *

  • email *

  • website *

Bunları da kaçırmak istemezsiniz

Dünyaca Ünlü Mantar Çeşitleri

Dünyaca ünlü mantar çeşitleri, kremalı, sote, güveç, salata ve hatta tatlı olarak da hazırlanıp ...

Yenilikçi Mutfak Aletleri

Zamanın hızına kapıldıkça yenilikçi fikirlerle hayatımız gün geçtikçe daha pratik ve kolay bir hal ...

Pizza Hakkında 9 İlginç Bilgi

Pizza tarihçesi ile birlikte günümüzde de çok ilginç bilgileri ortaya çıkarıyor. Şüphesiz tüm dünyaya ...

Arı Ekmeği (Perga) Nedir? Faydaları Nelerdir?

Arı ürünleri içinde alın ve bal ürünlerinin hem sağlık açısından hem de besin olarak ...

Pavlo Bondar’dan Sanata Dönüşen Yiyecekler

24 yaşında olan sanatçı Pavlo Bondar, gıda malzemelerinden yaptığı sanat eserleri ile göz dolduruyor.Pavlo ...

Vanilyanın Tarihi ve Puding Tarifi

14. yüzyılda, Meksika’da tanınan vanilya, arıların tozlaşması yoluyla çoğalmaya başlamıştır. Fark edildiği zamanlarda, tapınaklarda ...