Y Kuşağından Esinlenen Pembe Çikolata

Çikolatanın icadından bu yana hayatımızda 3 farklı çeşit çikolata bulunuyor. Bunlar; bitter, sütlü ve beyaz çikolata. Şimdi yeni bir renk ve yeni bir çikolata tadıyla tanışmaya hazır mısınız? İşte karşınızda pembe çikolata!

Çikolata dediğimiz de aklımıza 3 renk ve üç tat olan bitter, sütlü ve beyaz çikolatalar geliyor. Ancak artık dördüncü bir seçenek var. Pembe çikolata artık resmen dördüncü çeşit olarak çikolata literatürüne giriş yaptı. Y kulağı pembesi olarak bilinen renk tonunu, moda, dekorasyon gibi alanlarda fazlasıyla görüyorduk. Şimdi y kuşağı pembesi çikolata içinde yeni bir ilham kaynağı olarak karşımıza çıkıyor.

İsviçreli ünlü çikolata üreticisi Barry Callebaut, Ruby Çikolata adını verdiği pembe renkli çikolatalarını duyurdu ve böylece çikolata dünyası dördüncü bir çeşitle tanışmış oldu. Bu çeşit çikolata dünyasında 80 yıl sonra gelen bir yenilik olması ile çikolata meraklılarını fazlasıyla heyecanlandırdı. Beyaz çikolatanın 80 yıl önce keşfedildiği düşünüldüğünde yeni bir için fazlasıyla beklendiği söylenebilir.

“Pembe çikolata nasıl yapılır” sorusuna da cevap verecek olursak, öncelikle pembe renk sizi kesinlikle aldatmasın. Çünkü bu rengi elde etmek için herhangi bir gıda boyası ya da çilek aroması kullanılmıyor. Pembe renk tamamı ile doğal yöntemler kullanılarak elde ediliyor. özel bir işleme yöntemini kullanarak lezzeti ve rengi meydana çıkaran, yakut renklere sahip özel kakao çekirdekleri ile pembe renk yakalanıyor. Bu renkli çikolatanın tadı ise damaklarınızda meyveye yakın ekşi ve tatlı arasında yumuşak bir lezzet bırakıyor.

Şangay’da gerçekleştirilen özel bir etkinlikte tanıtımı yapılan Ruby Çikolata, henüz raflarda yerini almadı ama eminiz şimdiden tadına bakmak ve çikolata keyfinizi dörde katlamak için sabırsızlanıyorsunuz.

Çikolatanın tarihi ve lezzet sıralarını öğrenmek için; Çikolatanın Lezzet Sırrı Nedir başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Tags:

ads
  • Farklılıkları görebilen, yepyeni deneyimleri arayan, dünya mutfak kültürlerini ve arkasındaki insanları merak edenleri bir araya getiriyoruz. Özel tarifler, gurme yemekler, dünya mutfak kültürleri, röportajlar, yeme-içme trendleri ve sağlıklı yemekler...

  • Yorumlar

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • adınız *

  • email *

  • website *

Bunları da kaçırmak istemezsiniz

Moleküler Gastronomi Nedir?

Bilinen pişirme teknikleri ve klasik sunuların ötesinde tamamen kendine özgü bir dinamik ile gerçekleştirilen ...

Instagram Trendi Simetrik Kahvaltı

Michael Zee, 2013 yılında her sabah arkadaşı Mark için hazırladığı kahvaltıların fotoğraflarını çekerek İnstagram ...

Düşük Karbonhidrat Diyeti

Kimi zaman kilo vermek, kimi zaman ise sağlıklı bir vücuda sahip olmak için diyet ...

Yaratıcı Yemek Dövmesi Tasarımları

Yiyecek alanında kullanılan maddelere dayanan yemek dövmeleri, bu senenin yeni trendleri arasında yerini almayı ...

Yiyeceklerle Yapılacak Çocuk Aktiviteleri

Çocukların zihinsel süreçlerinin hızlı geliştiği küçük yaş döneminde, yiyecekleri de kullanarak onlarla kaliteli vakit ...

Uzak Doğu’dan Rice Burger

Hamburger, Chickenburger, Cheeseburger isimlerine kulaklarımız fazlasıyla aşina ve kulak aşinalığının ötesinde fazlasıyla tercih ettiğimiz ...