Dünyanın En Önemli Müzelerinden Restoranlar

Dünyanın en önemli müzeleri dediğimiz zaman aklımıza ilk olarak, Louvre Müzesi, Modern Sanatlar Müzesi gibi isimler geliyor. Bu müzelerse aklımıza sanat eserlerini, tarihi eserleri çağrıştırıyor. Peki, size dünyanın en güzel müzelerinde birbirinden eşsiz restoranlar olduğunu ve bu restoranlarda gerçek anlamda çok iyi gastronomi deneyimleri yaşayabileceğinizi söylesek şaşırmaz mısınız? O halde dünyanın en güzel müzelerinde eşsiz bir gastronomi yolculuğuna birlikte çıkmaya ne derisiniz?

Guggenhaim Müzesi-Nerua Restaurant

İspanya’nın Bilbao kentinde bulunan Guggenhaim Müzesi bünyesinde Nerua Restaurant’ı bulunduruyor. Restoran, menüden konsepte ve yenilikçi mutfak anlayışıyla fark yaratıyor. Michelin yıldızlı şef Alija, tasarımları ve etkileyici sunumlarıyla sunduğu İspanyol mezeleri ve üç veya daha az malzeme ile hazırladığı sunumlarla hem görsellik hem de lezzet olarak fark yaratıyor.

Louvre Müzesi-Cafe Marly

Paris’e gidip Louvre Müzesi’ni ziyaret etmemek tabi ki olmaz. Bizim tavsiyemiz müzeye erken saatlerde gitmeniz ve müzenin içinde yer alan, Cafe Marly’de güne kahvaltı ile başlamanız yönünde olacak. Tabi sadece kahvaltı için değil, müzeyi gezdikten sonra açlığınızı yatıştırmak içinde her saatte Cafe Marly’yi ziyaret edebilirsiniz. Menüde kaz ciğerinden bademli tarta, lezzetli makaronlardan füme somona kadar farklı seçenekler sizi bekliyor.

Tate Britain-The Rex Whistler Restaurant

Müze restoranları gezimize Londra’dan devam ediyoruz. Tate Britain Müzesi’nde bulunan The Rex Whistler Restaurant, 50 sayfanın üzerinde ödüllü şarap menüsü ile dikkat çekiyor. Şarabın yanında sade peynirler ve atıştırmalıklar son derece lezzetli ve tarihi şarapları tatma fırsatı da, gerçek bir müze keyfini tamamlıyor diyebiliriz.

Pompidou Center-Le Georges Restaurant

Paris’te mutlaka görülmesi gereken bir başka müze olan Pompideu Center’ın altınca katında yer alan Le Georges Restaurant, kenti 180 derece açıyla görebileceğiniz muhteşem bir manzaraya sahip. Görsel sunumları ve yemekleri ile modern Fransız sanatını yansıtan restoranda, şef Simone Zanoni’nin hazırladığı birbirinden güzel yemekleri eşsiz Paris manzarası eşliğinde yemek kesinlikle paha biçilemez.

Müzeler ve yemekler ortak ilgi alanınız ise, Dünyadan Yemek Müzeleri başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

Tags:

ads
  • Farklılıkları görebilen, yepyeni deneyimleri arayan, dünya mutfak kültürlerini ve arkasındaki insanları merak edenleri bir araya getiriyoruz. Özel tarifler, gurme yemekler, dünya mutfak kültürleri, röportajlar, yeme-içme trendleri ve sağlıklı yemekler...

  • Yorumlar

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • adınız *

  • email *

  • website *

Bunları da kaçırmak istemezsiniz

Ağrı’nın Kültür ve Lezzetleri İle Doğubayazıt

Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Ağrı, önemli turizm merkezlerindendir. Pek çok doğal ve tarihi ...

İmparatorluklar Başkenti İstanbul

İstanbul, “anlatılmaz yaşanır” denebilecek, yaşadıkça anlatılacak, anlatıldıkça büyüleyecek sonu olmayan bir masal gibidir adeta… Aşk ...

İngiliz Kraliyet Ailesinin Mutfak Sırları

Her ülkenin ve her kültürün kendine ait mutfak kültürü vardır. İngiliz kraliyet ailesinin mutfak ...

Moskova’da Lezzet Yolculuğu

Her ülkenin sembolü olan bir şehri ve her şehrin de sembolü olan bir mimari ...

Vikingler ve Yemek Kültürleri

Her ne kadar biz onları filmlerin etkisiyle ellerinde baltalar, çelikten kalkanlar, bağırarak düşmanlarına korku ...

Ermeni Mutfağında Meze Çeşitleri

Ermeni mutfağının tüm detaylarını sofralara taşıyan Ermeni meze çeşitleri, pek çok farklı isimle anılıyor. ...