Dünyanın En Önemli Müzelerinden Restoranlar

Dünyanın en önemli müzeleri dediğimiz zaman aklımıza ilk olarak, Louvre Müzesi, Modern Sanatlar Müzesi gibi isimler geliyor. Bu müzelerse aklımıza sanat eserlerini, tarihi eserleri çağrıştırıyor. Peki, size dünyanın en güzel müzelerinde birbirinden eşsiz restoranlar olduğunu ve bu restoranlarda gerçek anlamda çok iyi gastronomi deneyimleri yaşayabileceğinizi söylesek şaşırmaz mısınız? O halde dünyanın en güzel müzelerinde eşsiz bir gastronomi yolculuğuna birlikte çıkmaya ne derisiniz?

Guggenhaim Müzesi-Nerua Restaurant

İspanya’nın Bilbao kentinde bulunan Guggenhaim Müzesi bünyesinde Nerua Restaurant’ı bulunduruyor. Restoran, menüden konsepte ve yenilikçi mutfak anlayışıyla fark yaratıyor. Michelin yıldızlı şef Alija, tasarımları ve etkileyici sunumlarıyla sunduğu İspanyol mezeleri ve üç veya daha az malzeme ile hazırladığı sunumlarla hem görsellik hem de lezzet olarak fark yaratıyor.

Louvre Müzesi-Cafe Marly

Paris’e gidip Louvre Müzesi’ni ziyaret etmemek tabi ki olmaz. Bizim tavsiyemiz müzeye erken saatlerde gitmeniz ve müzenin içinde yer alan, Cafe Marly’de güne kahvaltı ile başlamanız yönünde olacak. Tabi sadece kahvaltı için değil, müzeyi gezdikten sonra açlığınızı yatıştırmak içinde her saatte Cafe Marly’yi ziyaret edebilirsiniz. Menüde kaz ciğerinden bademli tarta, lezzetli makaronlardan füme somona kadar farklı seçenekler sizi bekliyor.

Tate Britain-The Rex Whistler Restaurant

Müze restoranları gezimize Londra’dan devam ediyoruz. Tate Britain Müzesi’nde bulunan The Rex Whistler Restaurant, 50 sayfanın üzerinde ödüllü şarap menüsü ile dikkat çekiyor. Şarabın yanında sade peynirler ve atıştırmalıklar son derece lezzetli ve tarihi şarapları tatma fırsatı da, gerçek bir müze keyfini tamamlıyor diyebiliriz.

Pompidou Center-Le Georges Restaurant

Paris’te mutlaka görülmesi gereken bir başka müze olan Pompideu Center’ın altınca katında yer alan Le Georges Restaurant, kenti 180 derece açıyla görebileceğiniz muhteşem bir manzaraya sahip. Görsel sunumları ve yemekleri ile modern Fransız sanatını yansıtan restoranda, şef Simone Zanoni’nin hazırladığı birbirinden güzel yemekleri eşsiz Paris manzarası eşliğinde yemek kesinlikle paha biçilemez.

Müzeler ve yemekler ortak ilgi alanınız ise, Dünyadan Yemek Müzeleri başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

Tags:

ads
  • Farklılıkları görebilen, yepyeni deneyimleri arayan, dünya mutfak kültürlerini ve arkasındaki insanları merak edenleri bir araya getiriyoruz. Özel tarifler, gurme yemekler, dünya mutfak kültürleri, röportajlar, yeme-içme trendleri ve sağlıklı yemekler...

  • Yorumlar

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • adınız *

  • email *

  • website *

Bunları da kaçırmak istemezsiniz

Rus Lezzetleri ve Ussuri Koyu

Rusya’da bulunan Ussuri koyu, kahvaltıda bile balığın tüketildiği yemek kültürüne sahip. Rus lezzetlerini ve ...

Balkanların Genç Ülkesi Kosova

Yıllarca süregelen işgalin ardından 2008 yılında bağımsızlığına kavuşan Kosova, Avrupa’nın en genç ülkesi konumunda. ...

Seul’un En Güzel Sokak Lezzetleri

Seul, pazarlarında, metro istasyonlarında ve tüm popüler alanlarında sokak yemekleri satılan bir şehir. Myeong-dong ...

Futbol ve Stat Köftecileri

Futbol, kimilerine göre milyonları peşinden sürükleyen bir tutku, kimilerine göre ise milyonlarca dolarlık bir ...

Kızılderililerin Ana Yurdu: Şili

Güney Amerika’nın gerçek sahipleri olan İnka ve Mapuçe gibi yerli toplulukların ana yurdu olan ...

Osmanlı Döneminin Yemek Sırları

Osmanlı dönemi, çok sağlıklı ve çeşitli lezzetlerin pişirilip tüketildiği bir dönemdi. Sofra kelimesi de ...