Gastronomi Labirenti Enigma Restaurant

Labirenti andıran yedi farklı odası, içinde sadece 24 kişinin yemek yiyebildiği, 40 farklı ve yaratıcı tadım menüsü ile Enigma Restaurant, Barcelona’da adı gibi gizemli ve ilginç bir restoran.

Enigma Restaurant sıra dışı sunumları ve kokteylleri, kahveleri ile servis edilen dünyanın farklı ülkelerinden ilham alan 40 çeşit yemeğiyle keşfedilmeyi bekliyor. Enigma’da isteğe göre yemeklerin yanında şarapta servis ediliyor. Ancak tercih edilen şarapların hepsi düşük alkol oranına sahip olmasıyla da dikkat çekiyor. Bunun nedeni ise, sadece yemeklerin tadının ön plana çıkarılması isteği olarak belirtiliyor.

Enigma Restaurant tadım menüsünü yedi farklı odasında misafirlerine sunuyor ve tadım yaklaşık olarak 3,5 saat sürüyor. Tadına baktığınız bazı yemeklerin içinde ne olduğuna dair bir fikriniz olmadan yiyorsunuz ve damağınızda beliren tatlara göre yemeğin içeriği hakkında tahmin de bulunuyorsunuz. Bu yönüyle restoran adının hakkını veriyor diyebiliriz.

Enigma’nın arkasında ise, dünyanın en iyi restoranlrı arasında bulunan elBulli’nin de yaratıcısı olan, İspanyol Feraan ve Albert Adria yer alıyor. İki kardeş 3 Michelin yıldızlı elBulli’nin ardından yine adından çok söz ettirecek Enigma Restaurant ile fark yaratıyor.

Enigma restaurant dekorasyonu ile de oldukça ilgi çekici bir görünüme sahip. Gri tonların hakim olduğu ve buz sarkıtı görünümlü panelleri ile tavanda bulut görünümü sunan metal levhaları farklı bir dünyanın içindeymiş gibi hissetmenizi sağlıyor. 700 metrekare yemek alanına sahip olan restoran da adeta, tamamen gastronomik bir yolculuğa çıkmanız ve sadece deneyimlediğiniz tatlara odaklanmanız için her şey düşünülmüş.

Enigma’nın eşsiz dekorasyonu ve lezzetlerini tatmak için önceden rezervasyon yaptırmanız gerektiğini de belirtmekte fayda var. Rezervasyon içinde olabildiğince erken bir tarihte iletişime geçmenizi öneriyoruz. Enigma’da misafirlere fotoğraf çekmeleri içinde izin veriliyor. Ancak fotoğrafların sosyal medyada paylaşılmaması yönünde bir istekleri var. Bunun nedeni sahip oldukları gizemi kaybetmemenin yanı sıra, misafirlerin sadece yemeklere odaklanması olarak belirtiliyor.

Tags:

ads
  • Farklılıkları görebilen, yepyeni deneyimleri arayan, dünya mutfak kültürlerini ve arkasındaki insanları merak edenleri bir araya getiriyoruz. Özel tarifler, gurme yemekler, dünya mutfak kültürleri, röportajlar, yeme-içme trendleri ve sağlıklı yemekler...

  • Yorumlar

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • adınız *

  • email *

  • website *

Bunları da kaçırmak istemezsiniz

Tokyo’da En İyi Sushi Nerde Yenir?

Tokyo’da bilinen 5000’e yakın sushi restoranı var ve bu kadar seçenek içinde en iyilerini ...

Dünyanın En İyi Coffee Shop’ları

Kahve üretiminden, çekimine ve hazırlanışına kadar hem incelik hem de ustalık istiyor. Kahvenin insanı ...

Krakow’un En İyi Cafeleri

Polonya’nın en büyük ikinci kenti, 19. Yüzyıla damgasını vurmuş besteci Frederic Chopin’in memleketi ve ...

Londra’nın En İyi Vegan Restoranları

Arkadaşlarınızla Londra’da kısa bir seyahat planladınız ve aranızda vejetaryen olanlar mı var? Bu durumda ...

İtalya’da En İyi Makarna Yapan 5 Restoran

İtalya mutfağı denince akla ilk gelen iki lezzet pizza ve makarna. Bu nedenle İtalya’nın ...

Lezzetli Yemekleriyle Edinburg Restoranları

İskoçya’nın en turistik şehirlerinden olan Edinburg, çeşitli restoranlara da ev sahipliği yapıyor. En güzel ...