İlginç Yemek Yeme Rekorları

Belki aklınıza dünya ekmek yeme rekoru gibi basit fikirler gelmiş olabilir. Ancak okuduğunuzda “bende yapabilir miyim” dedirten, ama kırılması gerçekten oldukça zor olan yemek yeme rekorları ve bu akıllara durgunluk veren rekorları kıran kişileri sizin için derledik.

Pipetle Limon Suyu İçme Rekoru

1 litre limon suyunu pipetle ne kadar sürede içebilirsiniz? Stephen Charles Dechert, bu alanda rekorun sahibi ve 1 litre limon suyunu sadece 24.41 saniyede içmeyi başarmış.

Big Mac Yeme Rekoru

Amerika’da yaşayan Donald Gorske tek oturuşta yemek yeme rekorlarından farklı bir rekora sahip. Onun yemek yeme rekoru 1971 yılından günümüze kadar uzanıyor. 17 Mayıs 1971 yılında bu yana her gün Big Mac yiyen adam, 2008 yılına gelindiğinde 23.000 rakamına ulaşmış. Rekoru ise hala güncellemeye devam ediyor.

Nugget Yeme Rekoru

Yine bir Amerikalı ve yine Guinness yemek yeme rekorları arasına adını yazdırmış bir isim. Christian Williams,  sadece 3 dakika da tam 494,9 gram nugget yiyerek bu alanda rekorun sahibi olmayı başarmış.

Muzu Soyarak Yeme Rekoru

Patrick Bertoletti, sadece yiyerek değil, aynı zamanda muzun kabuğunu da soyarak bu alanda farklı bir rekora imza atmış. 1 dakika da 8 tane muzu soyarak yiyen Bertoletti kesinlikle saygıyı hak ediyor.

Tek Oturuşta Hamburger Yeme Rekoru

Takeu Kobi Kobayashi, bir dönem ülkemizde de reklamlarda gördüğümüz bir isim. Onun rekoru ise 3 dakika da 10 hamburger yemek. Kobayashi’nin farklı alanlarda rekorları da bulunuyor.

Chopstickle Jelibon Yeme Rekoru

Her ne kadar boyut olarak küçük ayıcık jelibonlar olmasa da, daha büyük boyutlu bu jelibonlardan 1 dakika da chopstick ile 610 gr. yiyen kişi, Ashrita Furman.

Portakalı Soyarak Yeme Rekoru

Muzu soyarak yemeye kıyasla çok daha zor bir rekor olduğunu söyleyebiliriz. Jelibon rekorundan tanıdığımız Ashrita Furman bu alanda da rekorun sahibi ve 3 dakika içinde 6 tane portakalı soyarak yemeyi başarmış.

Bhut Jolokia Biberi Yeme Rekoru

Dünya et yeme rekoru desek belki karşımıza çıkan sonuç bizi fazla şaşırtmayabilir. Ancak Jason McNabb 2 dakikada 66 gram Bhut Jolokia biberi yemeyi başarıyor. Bu arada söz konusu biberin dünyanın en acı biberi olduğunu söylemekte fayda var.

ads
  • Farklılıkları görebilen, yepyeni deneyimleri arayan, dünya mutfak kültürlerini ve arkasındaki insanları merak edenleri bir araya getiriyoruz. Özel tarifler, gurme yemekler, dünya mutfak kültürleri, röportajlar, yeme-içme trendleri ve sağlıklı yemekler...

  • Yorumlar

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • adınız *

  • email *

  • website *

Bunları da kaçırmak istemezsiniz

New York Chinatown’da Keşif

Chinatown’un birbirinden çeşitli lezzetlerin bulunduğu, labirenti andıran sokaklarında kaybolmanın keyfine varmak ister misiniz? New ...

Çin Şeker Sanatıyla Harikalar Yaratın

Çin’de hazırlanan el yapımı şekerleri daha önce gördünüz mü? Yemeğe kıyamayacağınız bu şekerler birbirinden ...

Pazar Günleri Bara Dönüşen Kilise

Belçika’da sadece 700 kişilik nüfusa sahip küçük bir köy olan Brielen’de, kilise müdavimleri her ...

Çikolatanın Lezzet Sırrı Nedir?

Çikolatanın tarihinin binlerce yıllık bir geçmişe sahip olduğunu biliyor muydunuz? İşte, çikolatanın lezzet sırrı ...

Yunan Mitolojisinde Yemek Kültürü

Yunan mitolojisinde, aşkın, müziğin, savaşın, ateşin ve birçok şeyin tanrısı yanında yemek tanrısı olmasa ...

Çöp Poşeti, Sanat ve Sosyal Bir Deney

Siyah kocaman ve sıklıkla evlerimizde kullandığımız, sokaklarda karşılaştığımız çöp poşetini bir sanata dönüştürmek ve ...