Ekmek Kullanmadan Yapabileceğiniz 7 Lezzetli Sandviç

Ekmek ile hazırlanan lezzetli sandviçler belki de en çok sevdiğimiz ve kısıtlı zamanlarda en çok tercih ettiğimiz atıştırmalık olabilir. Ancak kocaman ekmek dilimleri ile çok sağlıklı olduğunu söylemek mümkün değil. O halde ekmek kullanmadan lezzetli sandviçler hazırlamaya ne dersiniz? Hadi Başlayalım!

1.Kuşkonmazlı Domates SandviçPastırma, kuşkonmaz, fesleğen, marul ve domates, hepsini yuvarlak biçimde dizerek hem lezzetli hem de aromatik bir sandviç hazırlayabilirsiniz.

2.Patlıcanlı Biftek SandviçKızarmış patlıcan dilimleri arasında biftek, maydanoz, soğan ve baharat. Ekmek olmadan da doyurucu sandviçler hazırlamanın mümkün olduğunu bize gösteriyor.

Pastırma, Tavuk ve Mantarlı SandviçMantarı ekmek yerine kullanmak kesinlikle harika bir fikir. Arasına koyulan tavuk, pastırma, marul ve soslarla hamburgeri andıran bir görünüme sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Marul SandviçMarul arasına hazırlayacağınız küp doğranmış bir garnitür ile gerçekten hem görsel hem de lezzet olarak harika bir sandviç hazırlayabilirsiniz.

Patates SandviçBiliyoruz patates ekmek gibi çok masum bir yiyecek değil. Ancak yuvarlak patates dilimleri arasına kaşar peyniri koyup fırınlayarak çekici bir sandviç hazırlamak kesinlikle doyurucu ve iyi bir fikir.

Salatalık SandviçSandviç yapmak için en serin seçeneklerden birisi de salatalık. İki salatalık dilimi arasına salam, pastırma, havuç, domates gibi yiyecekleri kullanarak lezzetli bir sandviç hazırlayabilirsiniz.

Kırmızı Biber SandviçKırmızı etli biberler sizce de sandviç yapmak için çok ideal bir yiyecek değil mi? Arasına hindi salam ve marul bizim tavsiyemiz. Ancak siz bu alternatifleri dilediğiniz gibi çoğaltabilirsiniz.

ads
  • Farklılıkları görebilen, yepyeni deneyimleri arayan, dünya mutfak kültürlerini ve arkasındaki insanları merak edenleri bir araya getiriyoruz. Özel tarifler, gurme yemekler, dünya mutfak kültürleri, röportajlar, yeme-içme trendleri ve sağlıklı yemekler...

  • Yorumlar

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • adınız *

  • email *

  • website *

Bunları da kaçırmak istemezsiniz

Doğayı Koruyan Yenilebilir Kaşık

Piknikler ya da ayak üstü yemekler, fast food restoranlar, marketler, sokak satıcıları ve daha ...

Güveçte Pişen Yemeklerin Lezzet Sırrı ve Kuzu Etli Sebze Güveci Tarifi

Bir yemek sadece içerisindeki malzemelerle mi lezzetlenir? Yemek pişirmede kullanılan ürünler de buna etken ...

10 Harika Yemek Sunumu Fikri

Mutfağını bir sanat merkezine dönüştüren, yemekleri bir boya kalemi, tabakları ise tuval gibi kullanan ...

Ermeni Mutfağında Meze Çeşitleri

Ermeni mutfağının tüm detaylarını sofralara taşıyan Ermeni meze çeşitleri, pek çok farklı isimle anılıyor. ...

Evde Doğal Bitki Yağı Hazırlama

Her bitkinin insanı iyileştirici ve güzelleştirici etkisi vardır. Farklı yöntemler kullanılarak elde edilen faydalı ...

Futbol ve Stat Köftecileri

Futbol, kimilerine göre milyonları peşinden sürükleyen bir tutku, kimilerine göre ise milyonlarca dolarlık bir ...