Chicago’da Dünyanın İlk Nutella Cafe’si

Nutella zaman zaman çok tartışmamıza rağmen asla nefret edemediğimiz yiyecekler arasında ilk sıralarda yer alıyor. Sadece Nutella kavanozunu kaşıklamanın ötesinde, atıştırmalıklara ve hatta yemeklere dahil etmek için çok iyi bir seçenek. Nutella’nın sahibi olan Ferrero Şirketi, geçtiğimiz Mayıs ayında Chicago’da bir Nutella Kafe açarak yükselen Nutella trendine ayak uydurmaya başladı.

Chicago’da hizmet veren Cafe hem keyifle kahve çeşitlerini hem de Nutella ile hazırlanmış bir menüyü müşterilerine sunuyor. Tabi menüde yer alan yiyecekler bir dereceye kadar Nutella kullanıyor. Menüde en dikkat çeken öğeler; Meyve ve Nutella ile hazırlanan fondü, incir şekeri ve karamelle hazırlanan waffle diyebiliriz ve tabiki Nutellalı Kruvasan. Ayrıca kafede, yumurta sarısı, peynir ve jambonla hazırlanan paniniler, krepler, salatalar ve çorba  gibi içinde Nutella olmayan yiyeceklerde bulunuyor.

Bu cafe aslında türünün tek örneği değil ve yükselen bir trendin sonucu diyebiliriz.. Öyle ki Eataly’nin tüm dünyadaki şubelerinde Nutella Cafe olması da bu fikri destekliyor. Ancak yine de Chicago’’da açılan cafenin dünyadaki ilk resmi Nutella Cafe olduğunu da belirtelim.

Nutella Cafe, her yaştan çocuklara, ailelerine ve Nutella fanlarına hitap edecek modern bir yapıya sahip. Çiçek şeklinde aydınlatmaları, rahat oturma alanları ve tavanda bulunan çikolata kavanozları ile oldukça eğlenceli bir mekan olduğunu da söyleyebiliriz.

ads
  • Farklılıkları görebilen, yepyeni deneyimleri arayan, dünya mutfak kültürlerini ve arkasındaki insanları merak edenleri bir araya getiriyoruz. Özel tarifler, gurme yemekler, dünya mutfak kültürleri, röportajlar, yeme-içme trendleri ve sağlıklı yemekler...

  • Yorumlar

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • adınız *

  • email *

  • website *

Bunları da kaçırmak istemezsiniz

Londra’nın En İyi Vegan Restoranları

Arkadaşlarınızla Londra’da kısa bir seyahat planladınız ve aranızda vejetaryen olanlar mı var? Bu durumda ...

En İyi Yemekleri İle Sicilya Rehberi

Sicilya ihtişamını seyredebileceğiniz kasabaları, yamaçta bulunan evleri, birbirinden lezzetli yemeklere ev sahipliği yapan restoranları ...

Gastronomi Labirenti Enigma Restaurant

Labirenti andıran yedi farklı odası, içinde sadece 24 kişinin yemek yiyebildiği, 40 farklı ve ...

Beyoğlu’nda Kahvaltı Nerede Yapılır?

Beyoğlu İstanbul’un en uğrak noktalarından birisi ve özellikle hafta sonunu geçirmek için ideal bir ...

Lezzetli Yemekleriyle Edinburg Restoranları

İskoçya’nın en turistik şehirlerinden olan Edinburg, çeşitli restoranlara da ev sahipliği yapıyor. En güzel ...

Madrid’teki En İyi Restoran ve Cafeler

Tatlı çeşitleri, tapas, balık ve et kızartmaları, paella ve deniz ürünleri olan pek çok cafe ...