Sadece Kahve Severlerin Bildiği 10 Durum

Haftanın herhangi bir günü ya da herhangi bir saati, evde, sokakta, kafede asla değişmeyen gerçeğiniz kahveyse, bu içerikte kesinlikle kendinizi bulacaksınız. Kahvemizden bir yudum alıp, sadece kahve severlerin bildiği 10 durumu sizin için hazırladık 🙂

1. Sabah olup uyandığınız anda aklınıza ilk düşen şey kahvedir. Kahvaltı hazırlamak çoğu zaman zor bir iştir, ama filtre kahve yapmak için her zaman enerjiniz vardır.

2. Biliyoruz her şeyin azı karar, fazlası zarar. Ancak normal insanlar günde en fazla iki fincan kahve içerken, bir kahve sever için bu rakam genellikle beşin altında değildir.

3. Dünyanın en iyi parfümünü koklasanız size kar etmez. Çünkü bir kahve sever için dünyadaki en güzel koku taze demlenmiş filtre kahvenin kokusudur.

4. Muhtemelen en çok duyduğunuz soru; “günde 5 fincan kahve içip sonra nasıl uyumayı başarıyorsun? İşte bir kahve sever için dünyanın en saçma sorusu. Biliyoruz, siz kahveyi başkaları gibi ayık kalmak için değil, keyif için içiyorsunuz.5. Tuttuğunuz takımın ilk 11’ini sayabilir misiniz? Cevabınız belki evet, belki de hayır. Ama americanodan latteye, espressodan ristrettoya kadar tüm kahveleri ve nasıl yapıldıklarını sayabileceğinizden eminiz.

6. Günün herhangi bir saatinde dışarıda gezerken, burnunuza gelen mis gibi kahve kokusunu kesinlikle takip edersiniz. Kahve kokusunun peşinden gider ve o dükkana mutlaka oturursunuz.

7. Kahvaltı, öğle yemeği veya akşam yemeği. Sonrasında aklınıza gelen ilk şeyin kahve olduğunu ve hangi kahveyi içmeliyim diye düşündüğünüzü biliyoruz.

8. Bir kahve severin evinde mutlaka birkaç farklı çeşit kahve, bir espresso makinası ve french pres bulunur. Hem kendiniz hem de misafirleriniz geldiğinde hazırladığınız enfes kahveler için muhteşem kahve fincanlarınız olduğu da değişmez bir gerçek.

9. Alışveriş merkezleri başkaları için elbise, ayakkabı, aksesuar vs. anlamına gelebilir. Ama bir kahve sever tüm bunların arasından sıyrılıp kendine mutlaka bir kahveci bulur ve ufak bir fincan dahi olsa mutlaka kahve içmenin tadını çıkarır.

10. Gerçek bir kahve sever hayatın her zaman çok güzel olduğunu, ancak bir fincan kahve ile hayatın tadını daha iyi çıkartacağını çok iyi bilir.O halde bize bir kahve!..

 

 

Tags:

ads
  • Farklılıkları görebilen, yepyeni deneyimleri arayan, dünya mutfak kültürlerini ve arkasındaki insanları merak edenleri bir araya getiriyoruz. Özel tarifler, gurme yemekler, dünya mutfak kültürleri, röportajlar, yeme-içme trendleri ve sağlıklı yemekler...

  • Yorumlar

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • adınız *

  • email *

  • website *

Bunları da kaçırmak istemezsiniz

Popcorn Tarihi

Popcorn, yani patlamış mısır, asla hayır diyemeyeceğimiz şeyler listesinde hatırı sayılır bir yere sahip. ...

Ulusal Yemekleri İle Peru

Güney Amerika’nın Pasifik Okyanusu tarafında bulunan Peru, ıssız ormanlardan kalabalık başkente kadar uzanan zıtlıkların ...

Dünyanın En Büyük 4. Adası: Madagaskar

Marco Polo’nun anılarında tarifi olmayan zenginliklere sahip bir ada olarak tanımladığı Madagaskar, doğal güzellikleriyle ...

Pesah Bayramı

Musevilerin bayramları, takvime göre hesaplanır. Hamursuz bayramı olarak da bilinen Pesah Bayramı, Nisan ayında başlıyor.Musevilerin, Mısır ...

El Salvador’da Kahvenin Tarihi

El Salvador, küçük bir ülke olmasına rağmen, pek çok insana ev sahipliği yapıyor. Eskiden ...

900 Yıllık Tarihiyle Olde Bell Otel ve Restoran

İngiltere’nin Hurley kentinde bulunan Olde Bell Otel 1135 yılından bu yana hizmet veriyor. Tarihin ...