Dünyanın en büyük şirketlerinde yer alan kafeterya ve yemek alanları gerçekten görülmeye değer. Öyle ki, bu listedekiler dünyanın en iyi restoranları ile yarışacak kadar etkileyici. Arada tek bir fark var! Şirket çalışanları için tüm yemekler ücretsiz ve öyle düşünüyoruz ki; büyük şirketler çalışan verimliliğini artırmanın yolunun mideden geçtiğini biliyorlar.

Google

Google merkezi New York’ta yer alıyor. Google çalışanları için muhteşem Manhattan manzarası eşliğinde çalışanlarına 3 öğün yemek sunuyor. Google’ın kafetaryasında farklı mutfaklardan lezzetler, aperitifler, fast food ve çeşitli içecekler çalışanlar için ücretsiz sunuluyor.

Apple

Apple merkez ofisi California’da bulunuyor. Apple çalışanlarının yemek alanını Caffe Macs olarak adlandırmış ve bu alan için çok geniş bir yer ayırmış. Caffe Macs’de kahvaltılarda çoğunlukla Fransız tostu, çilek, Çikolatalı krep, taze sıkılmış meyve suları ve dondurma çeşitleri yer alıyor. Öğle ve akşam yemeklerinde ise; İspanyol, Fransız, Meksika, İtalyan ve Japon mutfaklarından yemekler sunuluyor. Bu yemeklerin hepsi Apple çalışanları tamamen ücretsiz.

Facebook

Facebook merkez ofisi California’da küçük bir kasaba olan Menlo Park’ta hizmet veriyor. Facebook merkez ofisinde Epic Cafe adıyla hizmet veren yemek alanında günde üç öğün ücretsiz yemek şirket çalışanlarına sunuluyor. Kafe çoğunlukla Amerika ve Asya mutfaklarından yemekleri tercih ediyor ve her büyük şirkette olduğu gibi yemekler çalışanlar için ücretsiz.

Twitter

San Fransisco’nun merkezinde kurulu bir binada hizmet veren Twitter merkez ofisinde, menüler ve yemek alanları hashtaglar ile ayrılmış. Bu alanlar, #comfort food #tenderloin ve @birdfeeder gibi isimleri taşıyor. Her bir bölümde farklı yemek türleri çalışanlar için ücretsiz olarak sunuluyor.

Pixar

Pixar kesinlikle büyük şirketler içinde en neşeli yemek alanına sahip diyebiliriz. California’da Pixar merkez ofisinde yer alan Cafe Luxo’da çalışanları Buzz ve Woody gibi Pixar karakterleri karşılıyor. Yemek alanına girildiğinde ise, Paris’te bulunan Musee d’Orsay’a olan benzerlik görenleri şaşırtıyor. Bu benzerliğin sebebi ise, bir dönem şirketin başında bulunan Steve Jobs’un isteğinin bu yönde olmasıymış. Menüde ise, akçaağaç şurubunda somondan tofu makarnaya, hamburgerden kızarmış mantıya, biftek, börek ve pizzaya kadar sayısız seçenek var.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ads
  • Farklılıkları görebilen, yepyeni deneyimleri arayan, dünya mutfak kültürlerini ve arkasındaki insanları merak edenleri bir araya getiriyoruz. Özel tarifler, gurme yemekler, dünya mutfak kültürleri, röportajlar, yeme-içme trendleri ve sağlıklı yemekler...

  • Yorumlar

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • adınız *

  • email *

  • website *

Bunları da kaçırmak istemezsiniz

Yemek Üzerine Türk Halk Şiiri

Türk Halk Şiiri geleneği özelliğinde daha çok hayatın içinden olan konulara değinir. Bu nedenle ...

Susamla Lezzetlenen Tahinin Sırrı

İlk üretimi Anadolu’da 1278 senesinde yapılmaya başlanan tahin, köylerde bulunan değirmenlerde susamın ezilmesiyle elde ...

Dünyanın En İlginç Meyveleri

Her ne kadar ülkemiz dört mevsimin yaşandığı ve farklı bölgelerinde farklı bitki örtülerinin olduğu ...

Dünyanın En Pahalı Yiyecekleri

Yemek yaşamımızı sürdürmek için öncelikli ihtiyaçlarımız arasında ilk sırada yer alıyor. Fakat bu yazımızda ...

Ülkelerin Yemek Yeme Kuralları

Ülkelerin kendilerine özgü mutfak ve yemek yeme kültürleri vardır. Kimileri özgün bir mutfağa sahipken, ...

Şubat Ayında Hangi Besinleri Yemeliyiz?

Besinleri mevsiminde ve doğru şekilde tüketmek hem sağlığımız hem de lezzet açısından oldukça önemli. ...