Instagram Trendi Simetrik Kahvaltı

Michael Zee, 2013 yılında her sabah arkadaşı Mark için hazırladığı kahvaltıların fotoğraflarını çekerek İnstagram hesabında yayınlamaya başlıyor. Bu paylaşımlar çok kısa sürede büyük bir ilgi görünce kişisel hesabı yerine paylaşımlarını @symmetrybreakfast isimli hesap üzerinden yapmaya başlayan Zee, 3 yıl içinde tamamen bambaşka bir hayat sahip oldu.

Zee, keşfettiği ve tutku haline dönüştürdüğü simetrik kahvaltı fotoğraflarının gördüğü büyük ilgi sonrası, bir müzede eğitim görevlisi olarak çalıştığı işinden ayrılarak, bambaşka bir kariyere sahip olur. İşe gitmeden önce Mark ve kendi için hazırladığı kahvaltıları her gün fotoğraflayarak İnstagram2da paylaşırken kısa sürede yüz binlerce takipçiye sahip olan Zee, tek bir yayında ortalama 17.000 beğeni alan bir hesabı yönetiyor. Sabah kahvaltısı için aylık harcamasının 70 ile 100 Euro arasında değiştiğini söyleyen Zee, her sabah 04:00’da uyandığını ve takipçileri için her gün farklı bir simetrik kahvaltı hazırladığını belirtiyor. 30 yaşındaki Zee, kahvaltı hazırlayarak yaptığı kariyerinde bugün bir kitap yazmaya hazırlanıyor ve 770.000 takipçisi olan bir Instagram hesabının yöneticisi.

Zee başarısını anlatırken “ Hayatım bu şekilde daha belirsiz bir hal aldı. Geçmiş iş yaşantıma dahil her şeyi sildim. Sosyal Medya çok hızlı değişim gösteren bir alan. Örneğin şimdi MySapce’i kim hatırlıyor? Her şey değişebilir. Ancak yaptığım şeyin bir kitaba dönüşmesi beni heyecanlandırıyor” diyor. Her sabah paylaştığı simetrik kahvaltılarla takipçilerine görsel bir şölen sunan Zee’nin çalışma hayatı umarız bugünkü kadar güzel devam eder.

 

Tags:

ads
  • Farklılıkları görebilen, yepyeni deneyimleri arayan, dünya mutfak kültürlerini ve arkasındaki insanları merak edenleri bir araya getiriyoruz. Özel tarifler, gurme yemekler, dünya mutfak kültürleri, röportajlar, yeme-içme trendleri ve sağlıklı yemekler...

  • Yorumlar

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • adınız *

  • email *

  • website *

Bunları da kaçırmak istemezsiniz

Dünyanın En Pahalı Japon Bıçakları

Bir mutfakta bulunması gereken en önemli malzemelerin başında kesinlikle bıçağı ilk sıralara koyabiliriz. Bunun ...

Avokadonun Faydaları

Avokado her ne kadar meyve olarak anılsa da, yemeklerde ve salatalarda da kullanabileceğimiz bir ...

Çarpıcı Verilerle Fast Food Tarihi

Mona Lisa dünyaya biraz daha geç gelerek, günümüz Y kuşağına yetişmiş olsaydı mutlaka o ...

Daha Önce Görmediğiniz Chopsticks Tasarımları

Çin yemekleri seviyor ve onlardan vazgeçemiyorsanız, chopsticks tasarımlarını mutlaka incelemelisiniz.  1. Asya ülkelerinin en sevilen lezzetlerini ...

Aquafaba Nedir, Faydaları Nelerdir?

Aquafaba gastronomide hızla yükselen bir trend olmayı başardı. Peki, aqufaba nedir ve faydaları nelerdir? ...

Sevimli Bir Tatlı Durağı: Churros

İspanyol tatlısı olan Churros, hamuru farklı içeriklerle hazırlansa da, benzer sunumlar ile sofraları süslüyor. ...