En İyi Yemek Fotoğrafçıları

Malzemelerin kimyasını tutturmak, farklı lezzetler yaratmak ve onları sunuma hazırlamak kadar, fotoğraflamak da bir sanattır. En iyi yemek fotoğrafçıları… 

1. Oliver Hauser

Almanya/Hamburg’da yaşayan bir yemek fotoğrafçısıdır. Ticari olarak klasik bir eğitim aldıktan sonra ilginç işler yapan fotoğrafçı, saat ve mücevher fotoğrafçılığında birkaç sene uzmanlaştıktan sonra yemek fotoğrafları çekmeye başlamıştır. Tutkunun odak noktasını keşfettikten sonra, tanınmış marka ve ajanslar için bu alanda çalışmalar yürütüyor. Hauser, özellikle eskitilmiş ahşap ve Vintage temalı eserlere imza atıyor.

2. David GriffenDavid Griffen:

Mutfaktaki buharlar arasında koşup, gürültülü ve dağınık ortamda profesyonel yemek fotoğrafları çeken harika bir sanatçıdır. Daha önce bu alanda ödül kazanan fotoğraf sanatçısı, bir restorana geldiği zaman, öncelikle orayı keşfetmeyi tercih ediyor. Arka plan, restoran dekorasyonu duvarlar ve hatta zemini kontrol eder. Ardından mutfağa geçip çalışmaya başlar. Sanatçının bunu yapmasındaki amaç, yemeğin piştikten sonrasını değil, pişmeden öncesini de hikayeleştirip resmetmesidir. Bu sayede aydınlatmayı istediği gibi ayarlar, mekanın en ideal köşesinde çekimlere başlar. Fotoğrafçı, yemekleri fotoğraflamayı sevdiği kadar, onları yemeyi de seviyor. Kendisine ait bir mutfak stüdyosu bulunan Griffen, fotoğrafçılık, blog ve sosyal medya alanında deneyimlerini herkesle paylaşıyor.3. Francesco Tonelli Francesco Tonelli:

Yalnızca bir fotoğrafçı değil, aynı zamanda müşterilerini ve misafirlerini yiyecek dünyasında yeni ve heyecanlı bir yolculuğa çıkaran rehberdir. Marche’de doğan sanatçı, İtalya’da büyümüştür. Tonelli, yemek alanındaki ilk derslerini, gıda üretiminin her alanından anlayan annesinden öğrendi. Kendi pişirdiği yemeklere de öncelikle saygı göstererek, mevsimlik taze yiyecekler ile buluşturdu. Mutfak ve otellerde uzun seneler çalışan Tonelli, şef ve stilist olarak kariyerine devam ederken, yemek fotoğrafçılığı ile de ilgilenmeyi ihmal etmedi. Onun için farklı bir tutku olan yemek, fotoğraflar ile sanata dönüşüyor.

4. Luisa Brimble:

Avustralya’da yaşayan Luisa Brimble, yemek ve yaşam tarzını yansıtan bir fotoğraf sanatçısıdır. Bugüne kadar Kinfolk Dergisi, Frankie Dergisi, OpenHouse Dergisi, Simple Things Dergisi, Broadsheet, ABC’nin Organik Bahçıvan Dergisi ve Country Style Dergisi gibi çeşitli basılı ve çevrimiçi yayınlarda çalışmaları yayınlanan sanatçı, fotoğraf çekerken basitlik, sıcaklık ve dürüstlük ilkelerine bağlı kalarak çalışmalarını sürdürdüğünü ifade ediyor.

5. Carl Warner:

Resim çekmeyi bir tutku haline dönüştüren Warner, ilk fotoğrafını pazardan aldığı Portobello mantarları ile çekmeye başlamıştır. Sonraları mantarları farklı malzemeler ile buluşturarak farklı sahnelerde çekimler yapmaya başlamıştır. Kariyerine başlamasını sağlayan bu çalışmaya ise “The Mushroom Savanna” ismini vermiştir. Masal dünyasını andıran birbirinden farklı tasarlanan fotoğrafları ile büyüleyici bir sanat eseri ortaya çıkarıyor.

 

Tags:

ads
  • Farklılıkları görebilen, yepyeni deneyimleri arayan, dünya mutfak kültürlerini ve arkasındaki insanları merak edenleri bir araya getiriyoruz. Özel tarifler, gurme yemekler, dünya mutfak kültürleri, röportajlar, yeme-içme trendleri ve sağlıklı yemekler...

  • Yorumlar

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • adınız *

  • email *

  • website *

Bunları da kaçırmak istemezsiniz

Paris’te Ladurée’den Mükemmel Makaronların Sırrı

Paris’teki Pierre Hermé ile Ladurée ve San Francisco’daki Chantal Guillon ile Miette gibi mağaza ...

5 Duyu ile Yemek Yapmak

Güzel yemek yapmak birçok insan için sadece doğru ve kaliteli malzemeyi bir araya getirmek ...

Çikolatanın Lezzet Sırrı Nedir?

Çikolatanın tarihinin binlerce yıllık bir geçmişe sahip olduğunu biliyor muydunuz? İşte, çikolatanın lezzet sırrı ...

10 Kolay ve Etkili Mutfak İpucu

Düzen, hijyen ve pratiklik her alanda önemlidir. Ancak mutfak için önceliktir. Mutfakta geçen zamanın ...

Charlie Chaplin ve Yemek Makinesi

Charlie Chaplin yarattığı Şarlo karakteri, 1920 ile 1950 yılları arasında 30 yıl boyunca rol ...

Vanilyanın Tarihi ve Puding Tarifi

14. yüzyılda, Meksika’da tanınan vanilya, arıların tozlaşması yoluyla çoğalmaya başlamıştır. Fark edildiği zamanlarda, tapınaklarda ...