Yiyeceklerle Yapılacak Çocuk Aktiviteleri

Çocukların zihinsel süreçlerinin hızlı geliştiği küçük yaş döneminde, yiyecekleri de kullanarak onlarla kaliteli vakit geçirebilirsiniz. Duvarlar ve hayal dünyamız, harika tablolar ve sanat eserleri ile doldurulmayı bekleyen boş bir tuval gibidir. Siz de hayalinizdeki şekilleri, çocuklarınızla birlikte eğlenceli aktivitelere dönüştürebilirsiniz. Yapacağınız bu kişisel kreasyonlar, evinizi de renklendirmeye yetebilir. İşte önerilerimiz: 

1. Patates Baskısı: Çocukların hayal güçlerini kuvvetlendiren ve parmak kaslarını geliştiren aktiviteler arasında yer alan patates baskısı, basit yöntemlerle uygulanabilmektedir. Patates, sulu boya, kalem, fırça, su, bıçak ve kağıt gerekli malzemelerdir. Patatesi ortadan ikiye böldükten sonra istediğiniz şekli patates üzerinde oluşturup, kabarık bir form vererek, baskıya hazır hale getirebilirsiniz.

2. Makarna Boyama: Çocuklarınızla birlikte yapacağınız en eğlenceli şeylerden bir tanesi de makarna boyamak olabilir. İstediğiniz boydaki makarnaları parmak boyası, sulu boya ya da diğer boya çeşitleri ile istediğiniz renklerle süsleyebilir, bunlardan kolye, bileklik ve çeşitli aksesuarlar yapabilirsiniz. İpe dizilerek yapılan aktiviteler, genellikle çocukların konsantrasyonunu destekleyeceği için, bu oyun çocuğunuzun gelişimini de olumlu yönde etkileyecektir.

3. Yaprak Baskısı: Doğada yer alan bitkileri, resim baskısı alanında kullanmayı hiç denediniz mi? Çocuğunuzla birlikte beğendiğiniz yaprakları toplayıp, onları dilediğiniz renkte boyayın ve temiz bir sayfaya bastırın. Siz de çok seveceksiniz!

4. Mısır Baskısı:  Alışılmamış şeylerden bir tanesi de mısır baskısıdır. Taze mısırı istediğiniz renkle renklendirip baskısını hazırlayabilirsiniz. Harika şekiller ortaya çıkacaktır!

5. Limon/Portakal Baskısı: Limon ya da tercihe göre portakalı, ortadan ikiye böldükten sonra iç kısmını boyayıp, baskı oluşturabilirsiniz. Çocuğunuzun hazırladığı, meyvelerin iç dokusunu harika bir şekilde yansıtan bu resimleri mutfağınızın duvarında kullanabilirsiniz.

ads
  • Farklılıkları görebilen, yepyeni deneyimleri arayan, dünya mutfak kültürlerini ve arkasındaki insanları merak edenleri bir araya getiriyoruz. Özel tarifler, gurme yemekler, dünya mutfak kültürleri, röportajlar, yeme-içme trendleri ve sağlıklı yemekler...

  • Yorumlar

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • adınız *

  • email *

  • website *

Bunları da kaçırmak istemezsiniz

3. Dalga kahve Akımı Nedir?

Kahve var olduğu günden bu yana en yüksek kalitesine ulaştı ve bilinçli bir üretim, ...

2017 Lezzet Trendleri Nelerdir?

Dünyada üzerinde yer alan ülkelerde, her sene gastronomi alanında farklı trendleri takip ettiğini görebiliriz. Televizyonda ...

Kanseri Önleyen Besinler

Tüm dünyada kansere yakalanma oranları her geçen gün daha fazla artıyor. Yaşadığımız çağın doğallıktan ...

5 Adımda Evin Şefi Nasıl Olunur?

Profesyonel aşçılar, mutfaklarda öğrenmiş oldukları teknikleri ve lezzetlerin püf noktalarını kullanıyor. Siz de kendi ...

Y Kuşağından Esinlenen Pembe Çikolata

Çikolatanın icadından bu yana hayatımızda 3 farklı çeşit çikolata bulunuyor. Bunlar; bitter, sütlü ve ...

Tek Başına Yemek Yemeyi Güzel Kılan 5 Sebep

Dışarıda bir başına yemek için bir restorana gitmek fikri ilk anda ürkütücü ve saçma ...