Jacqueline Poirier’in Tabaktaki Çizimleri

Tabaklar sadece sofralarda yerini almıyor. Jacqueline Poirier isimli sanatçı, tabakları tıpkı bir tuval gibi kullanıyor… 1. Toronto’da yaşayan ünlü ressam Jacqueline Poirier, ilginç resim sergisi ile gündemde yer alıyor. Yaptığı resimler, büyük boy tuvallerde değil, tabaklarda yer alıyor.  2. Resimlerini porselen tabaklara çizen sanatçı, ortaya son derece başarılı örnekler çıkarıyor.

3. Güzel sanatlar alanında eğitim aldıktan sonra uzun seneler boyunca tasarımcılık ve fotoğrafçılık yapan Jacqueline Poirier, bir yandan da tutku olarak gördüğü resim yapmaktan hiç vazgeçmemiştir.

4. Bir gün tuvalleri için portreler seçerken, boyalarını kullanmak adına sıktığı tabağa can sıkıntısından bir şeyler çizmeye başlayan sanatçı, bunu bir fikir olarak kabul etmiştir. Bu fikir şuanda profesyonel olarak sürdürdüğü bir sanat olarak sergileniyor.

5. Tabakların iç yüzeylerine yapmış olduğu çizimleri hem estetik açıdan hem de gerçek görüntüleri ile başarılı bulunan sanatçının eserleri, açık arttırma usulü ile satışa da çıkabilmektedir.

6. Toronto’da bulunan Ritz Carlton Hotel’in sanatçısı olarak elle boyanmış ilk tabaklarını Ritz’in restoranı olan Toca’da yapmıştır. 120 kişilik restoranın her bölümünde bir tabak, farklı tasarımları ile ziyaretçileri karşılıyor.

7. Bugüne kadar 1500’den fazla tabağı boyayan sanatçının özel tasarımları, hayvan resimleri, portre, peyzaj, yiyecek ve içeceklere kadar farklı desenlerden oluşuyor.

 

ads
  • Farklılıkları görebilen, yepyeni deneyimleri arayan, dünya mutfak kültürlerini ve arkasındaki insanları merak edenleri bir araya getiriyoruz. Özel tarifler, gurme yemekler, dünya mutfak kültürleri, röportajlar, yeme-içme trendleri ve sağlıklı yemekler...

  • Yorumlar

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • adınız *

  • email *

  • website *

Bunları da kaçırmak istemezsiniz

Sanatçı Loes Heerink’ten Şaşırtıcı Meyve ve Sebze Fotoğrafları

Loes Heerink, bir fotoğraf sanatçısıdır. Dünyanın farklı yerlerinde farklı sebze, meyve ve çiçeklerin fotoğraflarını ...

Çöp Poşeti, Sanat ve Sosyal Bir Deney

Siyah kocaman ve sıklıkla evlerimizde kullandığımız, sokaklarda karşılaştığımız çöp poşetini bir sanata dönüştürmek ve ...

Dünyanın En Büyük Şirketlerinde Çalışanlar Ne Yiyor?

Dünyanın en büyük şirketlerinde yer alan kafeterya ve yemek alanları gerçekten görülmeye değer. Öyle ...

Dünyadan Yemek Müzeleri

Müze deyince aklımıza ilk olarak tarihi sanat eserleri geliyor. Gittiğimiz bir ülkeyi, tarihini ve kültürünü ...

Gökten Üç Elma Düşmüş…

İnsanlık tarihine yön veren cennetin yasak meyvesi, yerçekiminin icadının başrol oyuncusu elma, çok eski ...

Belçikalı Şef Alain Coumont’un Hikayesi

Günümüzde 19 farklı ülkede 146 şube ile hizmet veren Le Pain Quotidien kafelerinin kurucusu ...