10 Harika Yemek Sunumu Fikri

Mutfağını bir sanat merkezine dönüştüren, yemekleri bir boya kalemi, tabakları ise tuval gibi kullanan usta ellerden, neşeli ve neşeli olduğu kadar ilgi çekici yemek sunum örneklerini sizler için listeledik. Özellikle küçük yaşlardaki çocukların sağlıklı beslenebilmesi açısından, her türlü sebze ve yemek türünü onlara sevdirmek gerekiyor. Fakat şu bir gerçek ki; çocuklar onlara sunduğumuz her yemeği lezzetli bulmuyor. Çocuklara lezzeti bulmadıkları bir yemeği sevdirmek için, neşeli ve ilgilerini çekebilecek sunumlar yapmak bu konuda size yardımcı olabilir.

Çocuklar Angry Birds sandviçlerine, Chewbacca makarnalarınıza kesinlikle hayır demeyecek. Tabi bu sunumların sadece çocuklar için olduğunu söylemek doğru olmaz. Çocuklarınızın yanı sıra, eşinize, sevgilinize ya da ailenize küçük sürprizler hazırlamak içinde bu ilgi çekici yemek sunumu örneklerinden ilham alabilirsiniz. Yaratıcılığınızı ortaya çıkarmak için sizlere bu neşeli sunumların bir listesini hazırladık. Nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız ve harika sunumlarla yemeklerinizi neşeli ve ilgi çekici bir hale dönüştürme fikrine sıcak bakıyorsanız tam olarak doğru yerdesiniz.

1.Chewbacca Erişte

Pilav, erişte, brokoli ve tavuktan oluşan bu Chewbacca görünümlü tabak, çocukların genellikle çok hoşlanmadığı bir besin olan brokoliyi sevimli göstermek adına oldukça güzel bir fikir.

 

2. Hot Dog Mumyaları

Televizyonun başından bir türlü kalkmayan çocukların dikkatini çekmek ve beslenme saatinde karınlarını doyurmak için bu sevimli sosis mumyalarını denemenizde fayda var.

 

3. Uyuyan Pilav

Çocukların en sevdikleri peluş oyuncakları andıran bu tabak, pilav ve omleti bir araya getirmiş ve belki çocuğunuzun karnını doyurduktan sonra uyumasına da yardımcı olabilir.

 

4. Sevimli Köpekler

İnsanoğlunun en yakın hayvan dostları köpeklerin sevimliliğini bu minik sandviçlerle sunabilirsiniz. Bizce küçük kaçamaklar için harika atıştırmalıklar.

 

5. Makarna Yuvası

Sıcak ve huzurlu yuvanızı temsilen makarna ve minik köftelerden hazırlayabileceğiniz bu sunum, belki eşinize çocuğunuz olacağını müjdelemek için iyi bir fikir olabilir.

 

6. Angry Birds Sandwich

Çok kolay ve basit malzemelerle birkaç dakika içinde hazırlayacağınız ve çocuğunuzun bilgisayar başından kalkarak yemeye can atacağı bu sandviçleri mutlaka denemelisiniz.

 

7. Sosis Çiçeği 

Bahar ayları ile birlikte açık havada yapılacak bir kahvaltı için bundan daha güzel ve ambiyansa uyum sağlayacak bir sunum olduğunuzu düşünmüyoruz. 

 

8. Panda Sushi

Belki hazırlamasının zor olduğunu düşünebilirsiniz ama yakından bakacak olursanız, ihtiyacınız olan tek şey biraz pirinç lapası ve birkaç küçük kurutulmuş yosun parçası.

 

9. Ahtapot Sosisler

Şimdiye kadar ki en kolay sunum olduğu gerçek ama sosların içine atlamak için sabırsızlıklarını yüzlerinde ki ifadede görmek bile çok çarpıcı.

 

 10. Aşk Tabağı

İşte sevgiliniz ya da eşinizle birlikte geçireceğiniz özel bir güm için harika bir sunum. Üstelik bu sunumu hazırlamak için tasarım mühendisi olmanıza da gerek yok.

Tags:

ads
  • Farklılıkları görebilen, yepyeni deneyimleri arayan, dünya mutfak kültürlerini ve arkasındaki insanları merak edenleri bir araya getiriyoruz. Özel tarifler, gurme yemekler, dünya mutfak kültürleri, röportajlar, yeme-içme trendleri ve sağlıklı yemekler...

  • Yorumlar

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • adınız *

  • email *

  • website *

Bunları da kaçırmak istemezsiniz

Çarpıcı Verilerle Fast Food Tarihi

Mona Lisa dünyaya biraz daha geç gelerek, günümüz Y kuşağına yetişmiş olsaydı mutlaka o ...

Yiyeceklerle Yapılacak Çocuk Aktiviteleri

Çocukların zihinsel süreçlerinin hızlı geliştiği küçük yaş döneminde, yiyecekleri de kullanarak onlarla kaliteli vakit ...

Kanseri Önleyen Besinler

Tüm dünyada kansere yakalanma oranları her geçen gün daha fazla artıyor. Yaşadığımız çağın doğallıktan ...

Kumkuat Meyvesi Reçeli Tarifi

Çin ve Doğu Asya’nın meyvesi olan Kumkuat, minik formu ve kokusuyla her alanda tercih ...

Moleküler Gastronomi Nedir?

Bilinen pişirme teknikleri ve klasik sunuların ötesinde tamamen kendine özgü bir dinamik ile gerçekleştirilen ...

Geleneksel Fas Mutfak Gereçleri

 Mutfaklarınızda bol baharatlı yahni kokusu ve taze naneli çayları ile ünlü Fas esintileri yaşamak ...