Cam, işlenerek hayatımızın her alanında farklı şekillerde yer alıyor. Camın hayat bulduğu en güzel objeler ise bize göre şişeler. Muhteşem tasarımları ile ön plana çıkan bu şişeler, bir bar rafında, buzdolabında ya da dekor olarak kesinlikle çok göz alıcı duruyor. 

Aqua Carpatica: 

Siyahın asaletini muhteşem bir tasarımla bir araya getiren bu su şişesi kaliteli bir su içeriyor. Ancak bize göre bu şişeden içilecek musluk suyu bile kendinizi zengin hissetmek için yeterli olacaktır.

 

Belvedere Votka: 

Dünyanın en lüks votkası olarak lanse edilen bu şişe, tasarımı ile lüks olgusunu her yönden başarıyla ortaya koyuyor.

Aua: 

Yine farklı ve farklı olduğu kadar göz alıcı bir su şişesi ve bu şişe stil olarak oldukça başarılı. Görselde buz küpleri neredeyse bir elmasmış gibi görünüyor.

Highland Park

Bu viski şişesi tam 50 yıl önce tasarlanmış ve ancak bir viski uzmanıysanız bu şişenin bu kadar eski olabileceğinizi anlayabilirsiniz.  Şişenin modern tasarımı günümüzün bir eseriymiş gibi durmasını sağlıyor.

BEEloved: 

Bu geometrik bal şişesi kesinlikle içeriği ile büyük uyum sağlamış ve sanki arılar tarafından yapılmış gibi görünüyor.

Samurai Vodka: 

Muhteşem bir optik illüzyon ile adeta bir samuray kılıcının ortadan ikiye böldüğü görüntüsünü veren şişe tasarımında gerçekten fark yaratılmış.

1000 Acres Vodka:

Votka markaları muhteşem şişeler tasarlamak konusunda oldukça eski bir tarihe sahipler fakat bize sorarsanız bu tasarımlar kesinlikle en iyi votka şişelerini ortaya çıkarmış. Çünkü bir alkollü içecekte böylesi minimalist bir tasarımı çok nadiren görebilirsiniz.

Mountain Milk: 

Bazen iyi bir tasarım için ihtiyacınız olan tek şey, var olan bir şeyi yeniden yorumlamaktır. Eski moda süt şişelerinin güncel bir yorumla tasarlanması ile ortaya çıkan bu şişeler oldukça şık görünüyor.

High Roller Premium Vodka: 

Yine bir votka şişesi ve adeta Vegas’ta bir geziye çıkmış gibi hissediyoruz. Şişeyi tamamlayan kadehte en az şişe kadar ilgi çekici.

Gloji: 

Kabul etmek gerekir ki çok sıra dışı ve güzel bir tarsıma sahip bir şişe. Fakat bu şişeyi nasıl düz tutabileceğimize dair herhangi bir fikrimiz yok.

Fleir de Lis: 

Şu ana kadar listede bir şarap şişesine rastlamamış olmak sizi mutlaka şaşırtmış olmalı. İşte beklediğiniz an; şarabın şıklığına kombine edilmiş bu tasarım, ahşap ambalajı ile de büyüleyici görünüyor.

Tags:

ads
  • Farklılıkları görebilen, yepyeni deneyimleri arayan, dünya mutfak kültürlerini ve arkasındaki insanları merak edenleri bir araya getiriyoruz. Özel tarifler, gurme yemekler, dünya mutfak kültürleri, röportajlar, yeme-içme trendleri ve sağlıklı yemekler...

  • Yorumlar

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • adınız *

  • email *

  • website *

Bunları da kaçırmak istemezsiniz

Brezilya’nın En Meşhur İçeceği: Caipirinha

Brezilya kökenli, alkollü bir içecek olan Caipirinha, kırılmış buz, misket limonu, esmer şeker ve ...

Avokadonun Faydaları

Avokado her ne kadar meyve olarak anılsa da, yemeklerde ve salatalarda da kullanabileceğimiz bir ...

Düşük Karbonhidrat Diyeti

Kimi zaman kilo vermek, kimi zaman ise sağlıklı bir vücuda sahip olmak için diyet ...

Yaratıcı Yemek Dövmesi Tasarımları

Yiyecek alanında kullanılan maddelere dayanan yemek dövmeleri, bu senenin yeni trendleri arasında yerini almayı ...

Kumkuat Meyvesi Reçeli Tarifi

Çin ve Doğu Asya’nın meyvesi olan Kumkuat, minik formu ve kokusuyla her alanda tercih ...

Yumurtadan Esinlenen Sanat Eserleri

Sabahları kahvaltılarını fotoğraflayan binlerce kişi var, ancak bu sanatçılardan bir tanesi gerçekten ortaya çıkardığı ...