Meksikalıların geleneksel yemeği olan taco, tortilla, peynir ve çeşitli sebzeler karıştırılarak yapılan bir lezzet. Avrupalıların Amerika’yı henüz keşfetmediği dönemlerde de var olduğu bilinen bu lezzete taco adını veren ise İspanyollar. Bu nedenle İspanyol mutfağını ile de anılan taco için ülkede ki en iyi mekanları sizler için hazırladık.

El Pachuco

Bir restorandan daha çok barı andıran bu mekanda, oturma alanı sınırlı olduğu için masanızı başkalarıyla paylaşmak durumunda kalabilirsiniz.  El Pacuco’yu özel kılan nedenlerin başında da zaten bu samimi atmosfer ve lezzetli tacoları geliyor. Özellikle akşam saatlerinde mekanda boş bir masa bulup oturmayı başarmışsanız kesinlikle çok şanslısınız. Bu arada mekanın Barcelona’da olduğunu da unutmadan hemen belirtelim.

Tlaxcal

Yine Barcelona’da bulunan Tlaxcal, gerçek bir taco evi diyebiliriz. Öyle ki; İspanya’da yaşayan Meksikalıların en çok tercih ettiği mekanlar arasında ilk sırayı alıyor. Balıktan ete ve vejetaryen çeşitlere kadar çok sayıda alternatif tacoyu tadabileceğiniz mekan bu yönüyle oldukça dikkat çekici. Bu arada eğer İspanya’da önemli bir futbol maçının olduğu günde bu restorana yolunuz düşerse fazlasıyla kalabalık olacağını da belirtelim.

Taqueria Mi Ciudad

Madrid’te taco keyfini yaşamak isteyenler için şüphesiz en iyi alternatifler arasında ilk sırayı alan mekan, geleneksel Meksika tarifleri ile yaptığı sade ama lezzetli tacoları ile meşhur. Tacoları servis ederken de genellikle herhangi bir garnitüre yer vermiyorlar. Mekanda gün içinde 10 kişiden az misafir görme ihtimaliniz oldukça düşük. Taco dışında alternati olarak geleneksel Meksika yemeklerini de Taqueria Mi Ciudad’ta tadabilirsiniz.

Oaxaca

Bu sofistike yapısı ile dikkat çeken restoran, sömürge öncesi uygarlıkların Meksika’da ki izlerini ve mutfak bilgeliğini bir miras gibi görüyor.  Bu nedenle Avrupalıların henüz Amerikayı keşfetmeden önceki dönemlerde yapılan taco çeşitlerini tadabileceğiniz bir mekan olarak kesinlikle ziyaret edilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Ayrıca restoranın kokteyl barında lezzetli tekila kokteyllerini de deneyebilirsiniz.

ads
  • Farklılıkları görebilen, yepyeni deneyimleri arayan, dünya mutfak kültürlerini ve arkasındaki insanları merak edenleri bir araya getiriyoruz. Özel tarifler, gurme yemekler, dünya mutfak kültürleri, röportajlar, yeme-içme trendleri ve sağlıklı yemekler...

  • Yorumlar

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • adınız *

  • email *

  • website *

Bunları da kaçırmak istemezsiniz

Beyoğlu’nda Kahvaltı Nerede Yapılır?

Beyoğlu İstanbul’un en uğrak noktalarından birisi ve özellikle hafta sonunu geçirmek için ideal bir ...

New York’taki Köpek Dostu Mekanlar

Gerçek bir hayvan sever ve bir köpek sahibiyseniz, dışarıda yaşabileceğiniz en büyük sorunların başında ...

Chicago’da Dünyanın İlk Nutella Cafe’si

Nutella zaman zaman çok tartışmamıza rağmen asla nefret edemediğimiz yiyecekler arasında ilk sıralarda yer ...

Dünyanın En İyi Coffee Shop’ları

Kahve üretiminden, çekimine ve hazırlanışına kadar hem incelik hem de ustalık istiyor. Kahvenin insanı ...

Lisbon’da Gidilebilecek En İyi 5 Restoran

Lisbon’dan seçtiğimiz en iyi restoranlar listesinde bulunan restoranlardan kimileri çok uzun yıllardan bu yana ...

Glasgow’dan En İyi Restoranlar

Büyük bifteklerin ve vegan mutfağının sunulduğu birbirinden güzel lezzetleri Glasgow’da bulabilirsiniz. En iyi yemek ...