Instagram Trendi Simetrik Kahvaltı

Michael Zee, 2013 yılında her sabah arkadaşı Mark için hazırladığı kahvaltıların fotoğraflarını çekerek İnstagram hesabında yayınlamaya başlıyor. Bu paylaşımlar çok kısa sürede büyük bir ilgi görünce kişisel hesabı yerine paylaşımlarını @symmetrybreakfast isimli hesap üzerinden yapmaya başlayan Zee, 3 yıl içinde tamamen bambaşka bir hayat sahip oldu.

Zee, keşfettiği ve tutku haline dönüştürdüğü simetrik kahvaltı fotoğraflarının gördüğü büyük ilgi sonrası, bir müzede eğitim görevlisi olarak çalıştığı işinden ayrılarak, bambaşka bir kariyere sahip olur. İşe gitmeden önce Mark ve kendi için hazırladığı kahvaltıları her gün fotoğraflayarak İnstagram2da paylaşırken kısa sürede yüz binlerce takipçiye sahip olan Zee, tek bir yayında ortalama 17.000 beğeni alan bir hesabı yönetiyor. Sabah kahvaltısı için aylık harcamasının 70 ile 100 Euro arasında değiştiğini söyleyen Zee, her sabah 04:00’da uyandığını ve takipçileri için her gün farklı bir simetrik kahvaltı hazırladığını belirtiyor. 30 yaşındaki Zee, kahvaltı hazırlayarak yaptığı kariyerinde bugün bir kitap yazmaya hazırlanıyor ve 770.000 takipçisi olan bir Instagram hesabının yöneticisi.

Zee başarısını anlatırken “ Hayatım bu şekilde daha belirsiz bir hal aldı. Geçmiş iş yaşantıma dahil her şeyi sildim. Sosyal Medya çok hızlı değişim gösteren bir alan. Örneğin şimdi MySapce’i kim hatırlıyor? Her şey değişebilir. Ancak yaptığım şeyin bir kitaba dönüşmesi beni heyecanlandırıyor” diyor. Her sabah paylaştığı simetrik kahvaltılarla takipçilerine görsel bir şölen sunan Zee’nin çalışma hayatı umarız bugünkü kadar güzel devam eder.

 

Tags:

ads
  • Yorumlar

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • adınız *

  • email *

  • website *

Bunları da kaçırmak istemezsiniz

Tropikal Meyveler Turşuya Dönüştü

Farklı şekilleri ve tatları ile mutfaklara girmeyi başaran tropikal meyveler, tatlılarda, yemeklerde ve salatalarda ...

Evde Doğal Bitki Yağı Hazırlama

Her bitkinin insanı iyileştirici ve güzelleştirici etkisi vardır. Farklı yöntemler kullanılarak elde edilen faydalı ...

Tek Başına Yemek Yemeyi Güzel Kılan 5 Sebep

Dışarıda bir başına yemek için bir restorana gitmek fikri ilk anda ürkütücü ve saçma ...

Uzak Doğu’dan Rice Burger

Hamburger, Chickenburger, Cheeseburger isimlerine kulaklarımız fazlasıyla aşina ve kulak aşinalığının ötesinde fazlasıyla tercih ettiğimiz ...

Doğayı Koruyan Yenilebilir Kaşık

Piknikler ya da ayak üstü yemekler, fast food restoranlar, marketler, sokak satıcıları ve daha ...

10 Harika Yemek Sunumu Fikri

Mutfağını bir sanat merkezine dönüştüren, yemekleri bir boya kalemi, tabakları ise tuval gibi kullanan ...