Emojiler ile Açlık Yatıştırmak Mümkün Olabilir mi?

Emojilerin açlığınızı yatıştırmak için kullanılacakları, hatta siparişiniz için bir türlü karar veremediğiniz restoranı sizin yerine seçebileceğini hiç düşündünüz mü? Cevabınız büyük ihtimalle hayır olacak ama arkasından da bir keşke duyar gibiyiz… İki genç girişimci genç tarafından 2015 yılında temeli atılan Fooji ile tüm bu söylediklerimiz mümkün!

Gregg Morton ve Erik Zamudio 2015 yılında bir öğle yemeği vakti karınlarını doyurmak için ne yiyeceklerine karar vermeye çalışırlar. Fakat yemekleri sipariş edecekleri restoran üzerine kararsızdırlar ve restoran seçimi yapana kadar yaklaşık bir saatlerini harcarlar. En sonunda ise çeşitli restoranlardan farklı yemekler sipariş etmeye karar verirler. Yemek seçimlerini tetikleyen şey ise akıllı telefonlarında bulunan emojilerdir. Bunun üzerine bir fikir olarak ortaya insanların yerine ne yiyeceklerine karar verecek bir sistem olarak Fooji ortaya çıkıyor.

Yemek ve emojileri bir araya getiren bu platforma sayesinde online sipariş kavramı farklı bir boyuta taşınıyor. Aç ve kararsız kişiler için oldukça ilgi çekici olan Fooji’den faydalanmak için yapmanız gereken şey, @gofooji kullanıcı adıyla Twitter’da yer alan Fooji ekibine yemek istediğiniz şeyin bir emojisini göndermek. Ekip sizin adınıza herhangi bir restorandan gönderdiğiniz emojiye uygun bir yemeği size ulaştıracak. Örneğin; bir burger yemek istiyorsunuz, ancak burgerinizi nereden sipariş edeceğinize dair bir fikriniz yok. Hemen bir burger emojisini tweet olarak Fooji ekibine gönderiyorsunuz ve ekip sizin adınıza bölgenizde bulunan burger restoranları arasından birisini seçerek siparişinizi size yolluyor.Tüm yemeklerin aynı fiyatla sunulduğu Fooji’nin yemeklerin nereden geldiği konusunda herhangi bir kontrolü bulunmuyor. Bu nedenle gıda alerjileri, titiz ve vejetaryanlar için ilgi çekici olmayacağını belirtelim. Ancak sürprizlerden hoşlanıyorsanız ve farklı bir deneyim yaşamak istiyorsanız Fooji oldukça ilginç bir uygulama diyebilirsiz. Şu an için sadece Amerika’da hizmet veren Fooji Ekibi, umarız yakın zamanda çalışma ağını daha da genişleterek bizlere de ulaştırabilir.

Tags:

ads
  • Yorumlar (0)

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • adınız *

  • email *

  • website *

Bunları da kaçırmak istemezsiniz

Detoks ile Kendinizi Yenileyin

 Stresli şehir hayatı, yanlış beslenme, tüketilen birtakım yiyecek ve içecekler vücudumuzdan dışarıya atılmayı bekleyen ...

Tek Başına Yemek Yemeyi Güzel Kılan 5 Sebep

Dışarıda bir başına yemek için bir restorana gitmek fikri ilk anda ürkütücü ve saçma ...

Kahveye İlham Veren Fermantasyon ”Japon Syphon”

 Kavruldukça özündeki kokuyu yavaş yavaş salan kahve, Japonya tarihinde de önemli bir yere sahip. ...

10 Harika Yemek Sunumu Fikri

Mutfağını bir sanat merkezine dönüştüren, yemekleri bir boya kalemi, tabakları ise tuval gibi kullanan ...

Dünyanın En Pahalı Japon Bıçakları

Bir mutfakta bulunması gereken en önemli malzemelerin başında kesinlikle bıçağı ilk sıralara koyabiliriz. Bunun ...

Brezilya’nın En Meşhur İçeceği: Caipirinha

Brezilya kökenli, alkollü bir içecek olan Caipirinha, kırılmış buz, misket limonu, esmer şeker ve ...